• Gimnazjum w Chybiu
  Gimnazjum w Chybiu

  Gimnazjum w Chybiu

 • PTTK
  PTTK

  Chodzimy w góry...

 • Edukacja regionalna
  Edukacja regionalna
 • Comenius
  Comenius

  Poznajemy inne kraje...

 • Sport
  Sport

  Ćwiczymy bo lubimy...

Wrażenia z wizyty zagranicznych gości w Polsce

 

Nasze wrazenia z wizyty zagranicznych gosci

 

 

 

Kilkoro uczniów naszej szkoly, aktywnie uczestniczacych w zajeciach prowadzonych podczas pobytu gosci z zagranicy w ramach Comenius’a, opisalo to, co sie dzialo w ciagu tygodniowej wizyty oraz swoje wrazenia.

 

 

Dzien pierwszy (niedziela):

 

Pierwszego dnia okolo godz. 15:00 dostalismy wiadomosc, ze goscie z Wloch i Turcji za niedlugo beda w Chybiu. Zebralismy sie na parkingu i czekalismy na busa. Gdy przyjechali, poczekalismy na ich bagaze i rozjechalismy sie do domów. Po przyjezdzie do domu byl czas na spokojna rozmowe i mile spedzenie wieczoru. Natomiast goscie z Anglii i Estonii zawitali nieco pózniej, a mianowicie okolo godziny 20:00. To, co czulismy w dniu przyjazdu naszych zagranicznych gosci bylo jednym wielkim podekscytowaniem. Stresowalismy sie, ale jednak bylismy szczesliwi, ze w koncu zacznie sie ten dlugo planowany tydzien. Poczatek wizyty w Polsce w ramach projektu „Comenius” uwazamy za jak najbardziej udany! – Karolina Pieknik i Marysia Sosna

 

 

 

Dzien drugi (poniedzialek)

 

W poniedzialek nasi goscie zostali uroczyscie powitani przez pania dyrektor. Bylo to bardzo mile, poniewaz byla ubrana w nasz regionalny strój. Pózniej goscie poszli zwiedzac nasza szkole, a my przygotowalismy zabawy. Kiedy wrócili zaczely sie gry integracyjne. Wszyscy mieli duzo zabawy. Nastepnie na sale zaproszono uczniów naszej szkoly i rozpoczela sie prezentacja. Uczniowie z róznych krajów prezentowali nam swoje miejscowe pamiatki, przedmioty zwiazane z ich szkola itp. Po wszystkim goscie mieli przerwe obiadowa, po której pojechalismy do Cieszyna. Goscie mieli okazje poznac nasza miejscowa tradycje i kulture. Mysle, ze wszyscy byli bardzo zainteresowani i zadowoleni. – Sebastian Sudol i Wojtek Kajstura

 

 

 

Dzien trzeci (wtorek)

 

W trzecim dniu zagraniczni uczniowie mieli okazje, aby zobaczyc jak wygladaja lekcje w naszej szkole. Uczestniczyli w lekcjach: fizyki, geografii, matematyki oraz chemii. Na pewno dowiedzieli sie wielu ciekawych rzeczy. Nastepnie uczniowie z Estonii i Turcji zaprezentowali sie nam. To bylo naprawde ciekawe, w wszyscy aktywnie brali udzial w zajeciach. Poznalismy ich hymny, tance i kulture. Potem wybralismy sie do „Klapsa” na warsztaty taneczne oraz muzyczne. Wszystko wypadlo fantastycznie. Grupa wykazala sie duza wytrwaloscia oraz zdolnosciami. Najlepsze bylo to, ze wszyscy dobrze sie bawilismy! - Oliwia Sosna i Marta Golyszny

 

 

 

Dzien czwarty (sroda)

 

Dzien czwarty minal nam wspaniale. Okolo godz. 9 ks. Ryszard razem ze swoimi pomocnikami zabrali sie do prowadzenia zajec z grami planszowymi. W trakcie grania bylo mnóstwo smiechu i radosci. Po swietnej zabawie udalismy sie na krótka przerwe, po której przyszedl czas na zajecia prowadzone przez naszych gosci. Tym razem byli to Wlosi i Anglicy. Dowiedzielismy sie wiele ciekawych rzeczy o ich krajach i tradycjach. Potem po dluzszej przerwie obiadowej, wszyscy spotkalismy sie w ‘’Klapsie”. Tym razem byly to zajecia filmowe i fotograficzne. Ogladalismy produkcje AKF- Klaps, uczylismy sie jak montowac film oraz próbowalismy go nakrecic. Nastepnie przebralismy sie i robilismy zdjecia z naszymi goscmi. Ten dzien byl naprawde swietny.- Wiktoria i Dominik Puchalka

 

 

 

Dzien piaty (czwartek)

 

W czwartek odbyl sie wyjazd do Krakowa. Uczestnicy wycieczki spotkali sie o godzinie 6:30 pod szkola. Pierwszym punktem naszej wycieczki byla Wieliczka, gdzie podzieleni na dwie grupy zwiedzalismy kopalnie oraz zjedlismy obiad. Po zwiedzeniu kopalni pojechalismy na Wawel, gdzie spedzilismy 2 godziny, a pózniej udalismy sie na rynek. Zwiedzilismy tam m. in. Kosciól Mariacki oraz mielismy duzo wolnego czasu na „shopping”. Po wszystkim wrócilismy do domu zmeczeni, lecz z zadowoleniem na twarzach.– Karolina Pieknik i Kuba Zimnol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzien szósty (piatek)

 

Piaty dzien wizyty rozpoczal sie wspólnym tworzeniem ramek, w których po zakonczeniu pracy zostaly zamieszczone zdjecia z sesji fotograficznej, która odbyla sie dwa dni wczesniej. Kazda z ramek wygladala bardzo oryginalnie. Po krótkiej przerwie udalismy sie do autokaru. Droga do Pszczyny zajela nam mniej-wiecej pól godziny. Po dotarciu na miejsce udalismy sie na zwiedzanie zamku. Dowiedzielismy sie wielu ciekawych rzeczy o historii zamku, jaki samej Pszczyny. Po zwiedzaniu przeszlismy do czesci przyrodniczej, gdzie podziwialismy m. in. Zubry. Po wszystkim udalismy sie w droge powrotna. Wycieczka wszystkim sie podobala, wrócilismy zadowoleni.

 

- Jedrzej Pisarek i Jarek Rzyman

 

 

 

Dzien siódmy (sobota)

 

Na sobote mielismy zaplanowana wycieczke do Bielska-Bialej. Tak, wiec okolo godziny 9 rano wyjechalismy spod szkoly. Najpierw pojechalismy na Szyndzielnie, gdzie mielismy okazje przejazdzki kolejka linowa i krótkiej przechadzki do górach. Po odpoczynku w schronisku pojechalismy do centrum handlowego. Mielismy tam 2 godziny czasu wolnego. Prosto z wycieczki dotarlismy na pozegnalne ognisko, gdzie mielismy ostatnia okazje by spotkac wszystkich naszych zagranicznych gosci. Gdy juz sie wszyscy najedli przyszedl czas na pozegnania, wspólne zdjecia i lzy. Wycieczka i przyjecie minely nam w bardzo milej atmosferze. Pozostalo nam wiele milych wspomnien.

 

- Dorota Stasicka i Marcelina Piechaczek

 

 

 

Dzien ósmy (niedziela)

 

Ostatni dzien minal nam na ostatecznych pozegnaniach. Przyjaciele z Turcji musieli nas juz opuscic w srodku nocy z soboty na niedziele. Reszte gosci odwiezlismy na parking okolo godz. 7 rano. Wszystkim bylo bardzo trudno sie rozstac. Niejednej osobie zakrecila sie lza w oku. Pocieszajace jest to, ze bedziemy mogli sie spotkac po raz kolejny przy okazji pobytu krajach naszych gosci. Czekamy na to z niecierpliwoscia! – Marcelina Piechaczek

 

Szkoła w pilotażu programowania

 

mPotęga

niebieska-linia-logo

OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "NIEBIESKA LINIA"

801 120 002

TELEFON ZAUFANIA DS PRZEMOCY W RODZINIE

33 851 29 29

WIĘCEJ NA:

www.gops.chybie.samorzady.pl

moodle

© 2015 Gimnazjum w Chybiu