• Gimnazjum w Chybiu
  Gimnazjum w Chybiu

  Gimnazjum w Chybiu

 • PTTK
  PTTK

  Chodzimy w góry...

 • Edukacja regionalna
  Edukacja regionalna
 • Comenius
  Comenius

  Poznajemy inne kraje...

 • Sport
  Sport

  Ćwiczymy bo lubimy...

O czym szumią drzewa?

To pytanie jest bardzo trudne. Kazdy moze je zrozumiec inaczej. Ja mysle, iz drzewa szumia praktycznie o wszystkim... O tym jaka jest pogoda, co sie dzieje na swiecie czy nawet o tym, co czuja. Ale to tylko moja opinia. My tylko slyszymy ich szum, a ci, którzy maja wyobraznie wiedza na czym to polega... Pytalam sie o to róznych uczniów naszej szkoly. Byli nieco zdziwieni, no ale cóz! Podchodzilam do nich znienacka i wpierw pytalam, czy moge zadac nietypowe pytanie, na co z checia sie zgadzali, a pózniej, gdy juz je zadalam- nie wiedzieli co powiedziec.

 

Julka i Arlena (1b)

Drzewa szumia o róznych uczuciach, o pogodzie.

Oliwia (1b)

O muzyce, o dzwiekach, o naturze, o czyms milym, uspokajajacym.

Zuza (2a)

Mnie szum kojarzy sie z plotkami.

Kasia (2a)

Drzewa szumia o ludziach.

Marcelina (2b)

Drzewa moga szumiec miedzy soba w swój wlasny niezastapiony sposób. Moga szumiec o tym, co uslyszaly od ludzi obok nich przechodzacych.

Kuba (2b)

O tym jak cierpia, kiedy powietrze jest zanieczyszczone.

Dorota (2b)

O ptakach.

Tomek i Kuba (2c)

Drzewa szumia o lisciach.

Sebastian (3a)

Drzewa szumia o radosci.

Wojtek (3a)

Drzewa szumia o zieleni, albo o wiosnie.

Jedrzej (3a)

Drzewa nie szumia bez wiatru.

Krzysiek (3b)

O porze roku.

Gabrysia (3b)

Drzewa szumia o pogodzie.

To byly odpowiedzi uczniów. Sa one dosyc ciekawe, a co najlepsze- nieprzemyslane. Odpowiadane na spontana! Wlasnie o takie cos chodzilo. Duzo osób mówilo, ze szumia o pogodzie, o ludziach, o czyms dobrym, o wiosnie... Znalazlam takze jednego z nauczycieli, który sam chcial odpowiedziec. Oto odpowiedz pana Artura Macialowicza:

"Poniewaz drzewa maja sklonnosci hipochondryczne- szumia o tym jak bardzo bola je korzonki."

Drzewa w kazdym dniu szumia o czyms nowym. Zawsze szumia. Oczywiscie- jezeli jest wiatr i to wlasnie on nadaje im ten rytm do którego szumia. To on przynosi im ich wene. One wypelniaja to swoim wlasnym zestawieniem. Cieszmy sie, ze slyszymy ten szum, ze otacza nas zielen... A tak naprawde co kazdy z nas sadzi o tym szumie? O czym szumia te drzewa? Zróbmy sobie taka refleksje na ten temat. Pomyslmy o tym- co drzewa maja nam do przekazania. I sluchajmy…

Maria Sosna

 

 

Szkoła w pilotażu programowania

 

mPotęga

niebieska-linia-logo

OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "NIEBIESKA LINIA"

801 120 002

TELEFON ZAUFANIA DS PRZEMOCY W RODZINIE

33 851 29 29

WIĘCEJ NA:

www.gops.chybie.samorzady.pl

moodle

© 2015 Gimnazjum w Chybiu