• Gimnazjum w Chybiu
  Gimnazjum w Chybiu

  Gimnazjum w Chybiu

 • PTTK
  PTTK

  Chodzimy w góry...

 • Edukacja regionalna
  Edukacja regionalna
 • Comenius
  Comenius

  Poznajemy inne kraje...

 • Sport
  Sport

  Ćwiczymy bo lubimy...

Co cenimy najbardziej w drugim człowieku?

Kolejny temat do poruszenia. Bardzo wazny temat. O co tak dokladnie chodzi? Co to jest poczucie wlasnej wartosci? Albo co uczniowie Gimnazjum w Chybiu sadza na temat tego, co najwazniejsze w drugim czlowieku? Postanowilam sie zapytac niektórych z nich, na co tak naprawde zwracaja uwage w drugim czlowieku. Oto ich ciekawe odpowiedzi:

 

Ewa (1a)- inteligencja.

Arleta (2a)- szczerosc, zaufanie i charakter.

Ola (2a)- charakter i to jaki jest.

Karolina (2a)- charakter.

Dawid (2a), Martyna (2b) i Dominik (2c)- otwartosc, szczerosc, ta osoba musi byc rozmowna (duzo tematów do gadania), brak falszerstwa.

Daria (2c)- szczerosc.

Anita (3a)- otwartosc "na trzeciego" czlowieka i ogólnie na swiat (podejscie do niego)

Daria (3a)- szacunek dla innych i samego siebie.

Sebastian (3a)- otwartosc, milosc do drugiego, kolezenstwo.

Nikola (3b)- otwartosc na swiat.

Wszystkie te odpowiedzi sa dosyc pozytywne. Nikt z zapytanych osób nie patrzy na wyglad, czy na inne rzeczy- moi koledzy i kolezanki patrza na takie rzeczy jak charakter czy otwarty sposób zycia. To bardzo mile i pocieszajace, ze wlasnie w taki sposób zwracaja uwage na innych. Choc w sumie, kolejnym z problemów jest poczucie wlasnej wartosci. Niby dwie osobne rzeczy, ale tak do siebie podobne. Da sie zauwazyc, ze bardzo duzo osób ma bardzo niskie poczucie wlasnej wartosci. Bardzo zle oceniaja swój wlasny obraz, to kim sa i co robia. Takie osoby powinny zmienic swoje nastawienie! Polepszenie naszej samooceny prowadzi do lepszego samopoczucia. Lepsze samopoczucie to wieksza pewnosc siebie. Wieksza pewnosc siebie to znów lepsze poczucie wlasnej wartosci... Myslenie o sobie w zly sposób nie sprzyja nam w zyciu, tylko udrecza nas coraz bardziej i prowadzi do gorszego stanu. Kazdy powinien zaakceptowac siebie- takiego jakim jest. Przeciez jestesmy niepowtarzalni, jedyni w swoim rodzaju. Nie ma nikogo drugiego takiego jak my!

Wiec glowa do góry! ;)

 

                                                                                                                                          Maria Sosna

 

Szkoła w pilotażu programowania

 

mPotęga

niebieska-linia-logo

OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "NIEBIESKA LINIA"

801 120 002

TELEFON ZAUFANIA DS PRZEMOCY W RODZINIE

33 851 29 29

WIĘCEJ NA:

www.gops.chybie.samorzady.pl

moodle

© 2015 Gimnazjum w Chybiu