• Gimnazjum w Chybiu
  Gimnazjum w Chybiu

  Gimnazjum w Chybiu

 • PTTK
  PTTK

  Chodzimy w góry...

 • Edukacja regionalna
  Edukacja regionalna
 • Comenius
  Comenius

  Poznajemy inne kraje...

 • Sport
  Sport

  Ćwiczymy bo lubimy...

Co to jest szczęście?

Szczescie jest to emocja, która powoduja pozytywne doswiadczenia. Sa rózne typy szczescia. Ktos je odczuwa kiedy jest z najblizszymi, ktos kiedy jest samotny. Dla jednych szczesciem sa pieniadze, a dla innych milosc. Dla kazdego szczescie jest czyms innym. Ale czym tak na dobra sprawe jest szczescie? Co o szczesciu mysla ludzie z naszej szkoly?

 

Dominik (2a) ~ szczescie to stan umyslu.

Wiktoria (2c) ~ usmiech, radosc, przyjaciele, rodzina.

Krzysiek (3b) ~ nie da sie okreslic, ale jest to raczej milosc.

Ania (2b) ~ gleboka radosc!

Dominika (2b) ~ satysfakcja z sukcesów.

Tomek i Konrad (1b) ~ radosc, zadowolenie, wolny czas.

Natalia (3b) ~ Po prostu sie je czuje, tego sie nie da opisac, czlowiek czuje, ze ma wszystko.

Weronika (1a) ~ szczescie to forma uszczesliwienia czlowieka... 

Zuza (2a) ~ to wszystkie moje ulubione zespoly, rodzina, przyjaciele i wolny czas.

To sa odpowiedzi moich kolegów i kolezanek. Za pomoca pani pedagog- mam takze odpowiedzi od naszych wspanialych opiekunów, a oto one:

p. Bernadeta  Josek ~ rodzina, zdrowie, spelnianie marzen.

p. Teresa Niemeczek ~ zadowolenie z zycia.

p.  Artur Macialowicz ~ satysfakcja z tego co robie i znajdywanie w tym motywacji i sensu, umiejetnosc ignorowania przeciwnosci.

p. Izabela Ganzel ~ rodzina.

p. Liliana Wojacka ~ poczucie bezpieczenstwa.

p. Gabriela Cebula ~ radosc, przyjaciele, rodzina, sukcesy dzieci.

p. Mariola Pietrzyk ~ wszystko jest dla mnie szczesciem!

p. Izabela Bigos ~ mozliwosc i umiejetnosc cieszenia sie z malych rzeczy...

Mozna zauwazyc, ze dla wszystkich wazne sa rzeczy pozytywne, bo to wlasnie one daja nam poczucie szczescia. Dzieki nim sie usmiechamy i potrafimy okazac nasze zadowolenie z zycia. Wedlug mnie, to szczesciem jest rodzina, przyjaciele i pomoc innym. Kiedy pomozemy innym mozemy byc szczesliwi, poniewaz ci ludzie, którym te pomoc ofiarowalismy beda nam wdzieczni i wtedy bedziemy mogli byc dumni z siebie. Posiadanie kogos bliskiego z rodziny czy przyjaciela jest dla nas niesamowitym szczesciem, poniewaz zawsze mozemy byc pewni, ze jestesmy szczesciarzami, bo mamy otaczajacych ludzi, którzy nas kochaja i darza przyjaznia. Najcenniejsze jest jednak zycie. To wlasnie wedlug mnie jest rzecz najwazniejsza, bo gdyby nie nasze zycie nie doznalibysmy szczescia i tych wszystkich pozytywnych rzeczy. Najwiekszym szczesciem jest tez usmiech w kazdym dniu. Wiec usmiechajmy sie ile mozemy, poniewaz wtedy ludzie beda wiedziec, ze jestesmy szczesliwi i cieszymy sie z otaczajacego nas swiata.

Maria Sosna

 

Szkoła w pilotażu programowania

 

mPotęga

niebieska-linia-logo

OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "NIEBIESKA LINIA"

801 120 002

TELEFON ZAUFANIA DS PRZEMOCY W RODZINIE

33 851 29 29

WIĘCEJ NA:

www.gops.chybie.samorzady.pl

moodle

© 2015 Gimnazjum w Chybiu