• Gimnazjum w Chybiu
  Gimnazjum w Chybiu

  Gimnazjum w Chybiu

 • PTTK
  PTTK

  Chodzimy w góry...

 • Edukacja regionalna
  Edukacja regionalna
 • Comenius
  Comenius

  Poznajemy inne kraje...

 • Sport
  Sport

  Ćwiczymy bo lubimy...

Nasi idole

     Wielu z nas ma swoich idoli. Przewaznie sa to piosenkarze, sportowcy czy aktorzy, którzy imponuja nam swoja gra aktorska, wyrazem scenicznym czy duchem walki. Ogladamy ich w telewizji i zachwycamy sie popularnoscia, marzac ze w przyszlosci bedziemy choc w polowie tak slawni jak oni. Nie mylmy pojecia idol- z pojeciem autorytet. Poniewaz autorytet to osoba, do której mamy szacunek, a idol to ktos, kto nas pobudza do zycia i dzieki niemu potrafimy sie usmiechnac

.

 

      Sama mam idoli… Nawet pieciu. W sumie to jest jeden zespól, którego slucham od prawie 3 lat. Chlopcy z One Direction pokazali mi, ze nie powinno sie poddawac. Powinnismy podazac za marzeniami i spelniac je. Stali sie slawni zajmujac trzecie miejsce w siódmej edycji brytyjskiego X Factor'a. Na przesluchania przyszli osobno, jednak Nicole Scherzinger po uzgodnieniu z pozostalymi jurorami postanowila polaczyc chlopaków w zespól. Tak powstalo One Direction.

      Po raz kolejny przepytalam moje kolezanki i moich kolegów ze szkoly. Pytalam sie ich: „Kto jest twoim idolem?” Kilka osób wymienilo baaardzo duzo przykladów. A oto odpowiedzi:

 Zuza (3a) ~ Billie Joe Armstrong (Green Day), Rafael Nadal (tenisista), Tomo Milicevic (30 Seconds to Mars), Jennifer Lawrance (aktorka)

Oliwia (2b) ~ Alesana (zespól), Mitch Lucker (piosenkarz), Troye Sivan (Youtuber, aktor)

Karolina (1a) ~ Misia (jej przyjaciólka)

Ola (2b) ~ The Wanted (zespól)

Dawid (3a) ~ Moi rodzice

Marysia (1b) ~ Eryk Muralowski (propagator dalekowschodnich sztuk walki)

Tomek (3c) ~ Moja mama

Dorota (3b) ~ Henry Lau (piosenkarz, aktor, teksciarz)

Oskar (2a) ~ Jasiek Mela (najmlodszy w historii zdobywca biegunów)

Natalia (1a) ~ Kasia Popowska (piosenkarka)

Nikola (1a) ~ Rafal Brzozowski (piosenkarz), Maciej Musial (aktor)

Martyna (3c) ~ Linkin Park (zespól)

      Jak widac idoli mozna miec wielu, ale zeby znalezc prawdziwy autorytet trzeba juz powaznie pomyslec. A czy warto miec idola? Oczywiscie! Dzieki moim idolom czesto sie usmiecham. To oni pozwalaja mi byc inna (w pozytywnym znaczeniu.) I wiem, ze mnie kochaja tak samo jak ja ich kocham, chociaz mnie nie znaja. Chcialabym pojechac na koncert One Direction, ale nie wiadomo, czy kiedykolwiek przyjada do Polski…

 Maria Sosna

 

Szkoła w pilotażu programowania

 

mPotęga

niebieska-linia-logo

OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "NIEBIESKA LINIA"

801 120 002

TELEFON ZAUFANIA DS PRZEMOCY W RODZINIE

33 851 29 29

WIĘCEJ NA:

www.gops.chybie.samorzady.pl

moodle

© 2015 Gimnazjum w Chybiu