• Gimnazjum w Chybiu
  Gimnazjum w Chybiu

  Gimnazjum w Chybiu

 • PTTK
  PTTK

  Chodzimy w góry...

 • Edukacja regionalna
  Edukacja regionalna
 • Comenius
  Comenius

  Poznajemy inne kraje...

 • Sport
  Sport

  Ćwiczymy bo lubimy...

Nasza przyszłość

Gimnazjalisci juz sa w takim wieku, ze powinni sie zastanowic nad swoja przyszloscia. Trzecie klasy juz powinny doskonale wiedziec do jakiej szkoly ponad gimnazjalnej sie wybrac. Ale trzeba to robic rozsadnie, powinnismy wybrac szkole dla wlasnej satysfakcji. Doskonale trzeba wiedziec o tym, co chce sie robic w przyszlosci i co nas zadowoli.

Jest bardzo duzo szkól, które nas zachecaja bysmy odwiedzili ich mury i zostali tam. Prawda jest taka, ze rok szkolny dopiero co sie zaczal. Ale juz teraz powinnismy wiedziec dokad chcemy isc. Sama jako trzecioklasistka doskonale juz wiem, gdzie chce isc, wiec staram sie, by w tym roku miec jak najlepsze oceny z przedmiotów, które sa brane pod uwage w owej szkole. Wszystko dopiero nabierze jednak tempa, gdy zaczna sie dni otwarte, bedzie coraz blizej do egzaminów i bedziemy wielkimi krokami zblizali sie do kolejnych wakacji (jeszcze sobie poczekamy…) 

Wiadome jest to, ze osoba, która dobrze czuje sie w przedmiotach scislych oraz interesuje sie chemia, fizyka, matematyka, geografia  nie wybierze szkoly z naciskiem na przedmioty humanistyczne. Albo, ze osoba lubiaca technike pójdzie do technikum (oczywiscie na profil, który te osobe zainteresuje) i tam bedzie miala wiele ciekawych przedmiotów, które pozwola sie doksztalcic z dziedzin, które je interesuja. 

Reszta moich kolegów i kolezanek z mlodszych klas takze powinna juz powoli zwracac uwage na to, co ich interesuje. Powinniscie juz patrzec na to, w czym jestescie dobrzy i w czym czujecie sie pewni. To Wam pomoze w klasie trzeciej w wyborze szkoly. Ja juz na poczatku gimnazjum zaczelam interesowac sie szkolami o profilach humanistycznych, aby tam isc i kontynuowac tam nauke w nastepnym roku… Wiec moi rówiesnicy… Rozsadnie patrzcie sie na szkoly ponadgimnazjalne oraz wybierajcie dobrze, poniewaz kazdy z Was pewnie chce miec pozytywna przyszlosc, bez zmartwien o swoje wyksztalcenie.

 Maria Sosna

 

Szkoła w pilotażu programowania

 

mPotęga

niebieska-linia-logo

OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "NIEBIESKA LINIA"

801 120 002

TELEFON ZAUFANIA DS PRZEMOCY W RODZINIE

33 851 29 29

WIĘCEJ NA:

www.gops.chybie.samorzady.pl

moodle

© 2015 Gimnazjum w Chybiu