• Gimnazjum w Chybiu
  Gimnazjum w Chybiu

  Gimnazjum w Chybiu

 • PTTK
  PTTK

  Chodzimy w góry...

 • Edukacja regionalna
  Edukacja regionalna
 • Comenius
  Comenius

  Poznajemy inne kraje...

 • Sport
  Sport

  Ćwiczymy bo lubimy...

Moje podróże

Postanowilam, ze napisze cos o podrózach... O krajach, w których bylam, albo do których chce wyruszyc...

 

 Udalo mi sie spedzic czas w takich miejscach, jak: Estonia (Kadrina), Bulgaria (Kiten Beach), Grecja (dokladnie: to wyspa Korfu, a miejscowosc Dassia), Wlochy (Wenecja) oraz wielu pieknych zakatkach Polski; w nadmorskich miejscowosciach typu Jastrzebia Góra czy Leba, w Trójmiescie, w stolicy Warszawie, w Zakopanem, Wroclawiu czy Krakowie! Czesto jezdze tez do Czech (ale to raczej na zakupy), przelotem bylam we Frankfurcie (jezeli 5 godzinna wizyta na lotnisku sie liczy :D) Gdybym miala to wszystko zliczac, to jestem 

z siebie dumna, ale chcialabym zwiedzic o wiele, wiele wiecej!

Bardzo, ale to bardzo chcialabym sie dostac do Paryza (mam pokój z motywem Paryza i to mnie nakreca na ten wyjazd.)

Chcialabym odwiedzic takze Amsterdam (do tego zachecila mnie ksiazka i film „Gwiazd naszych wina.”)

Ale tak naprawde to moim pierwszym takim „marzeniem” o podrózy byla Wielka Brytania, ze stolica w Londynie…

Tych miejsc jest o wiele, wiele wiecej! Chcialabym po raz kolejny odwiedzic Wlochy, czy Grecje, ale takze chcialabym dostac sie do Hiszpanii, Turcji, Portugalii, na Chorwacje, do Irlandii czy Stanów Zjednoczonych. Najlepszym rozwiazaniem na moje zachcianki bylaby tzw. „Podróz dookola swiata!” To dopiero byloby przezycie!

Chce wziac przyklad z moich rodziców, którzy mieli wlasnie okazje zwiedzic wiele ciekawych zakatków. Bylo oni na przyklad w Rosji czy na stalym ladzie Grecji… Im udalo sie wiele zwiedzic i ja takze chcialabym miec taka szanse! ;)

Wielkim przykladem jest tez mój szwagier, który mówi: „wskaz na mapie byle jakie miejsce w Europie, a ja tam bylem.” Jego praca to kierowca tira, wiec dlatego tyle zwiedzil. Praca ta wbrew pozorom jest bardzo ciekawa!

Mam nadzieje, ze kiedykolwiek uda mi sie tak duzo zwiedzic i kazdemu zycze, by obejrzal wiele pieknych rzeczy z tego swiata…

 Maria Sosna

 

 

 

Szkoła w pilotażu programowania

 

mPotęga

niebieska-linia-logo

OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "NIEBIESKA LINIA"

801 120 002

TELEFON ZAUFANIA DS PRZEMOCY W RODZINIE

33 851 29 29

WIĘCEJ NA:

www.gops.chybie.samorzady.pl

moodle

© 2015 Gimnazjum w Chybiu