• Gimnazjum w Chybiu
  Gimnazjum w Chybiu

  Gimnazjum w Chybiu

 • PTTK
  PTTK

  Chodzimy w góry...

 • Edukacja regionalna
  Edukacja regionalna
 • Comenius
  Comenius

  Poznajemy inne kraje...

 • Sport
  Sport

  Ćwiczymy bo lubimy...

Przyroda - wpływowa czy nie?

Czy przyroda jest potrzebna w moim życiu?

 

Takie pytanie zadajemy sobie niemal codziennie. Czasami jesteśmy „źli” na nią, bo jest brzydka pogoda, jest za ciepło, za zimno. Każdy znajdzie jakiś argument przeciwko niej. Nawet ja. Mogę się  tu z wami śmiało podzielić, że nienawidzę takich dni jak dziś. Czyli dni, w których jest zimno i pada deszcz. Czuję się wtedy smutna, a zarazem wściekła. No i właśnie tutaj nasunęło mi się pytanie: Dlaczego tak jest? Pewnie zauważyliście, że podczas wakacji jesteście szczęśliwi, spokojni i chętni do podejmowania nowych kroków. Na pewno większość z was uzna, że jest tak ponieważ nie chodzimy do szkoły. Zgadzam się, ale po części. Latem jest cieplutko. Czujemy się wolni, bo możemy robić to, co chcemy. Czyja to zasługa ? Przyrody. To dzięki niej wstajemy z uśmiechem na twarzy każdego ranka. Słońce daje nam moc i energię na cały dzień. Dzięki zwierzętom czujemy sens życia, a dzięki tej kolorowej florze czujemy się spokojni. Szanujmy to :) Pewnie każdy z was zbierał śmieci. I wiem, że nie każdy podchodził do tego chętnie. Ale proszę! - jeśli chociaż nie chcecie zbierać, to nie zaśmiecajcie. Pamiętajcie:

  „ Zaśmiecając swoja planetę, zaśmiecasz swój charakter„

 Natalia Sehnal

 

Szkoła w pilotażu programowania

 

mPotęga

niebieska-linia-logo

OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "NIEBIESKA LINIA"

801 120 002

TELEFON ZAUFANIA DS PRZEMOCY W RODZINIE

33 851 29 29

WIĘCEJ NA:

www.gops.chybie.samorzady.pl

moodle

© 2015 Gimnazjum w Chybiu