• Gimnazjum w Chybiu
  Gimnazjum w Chybiu

  Gimnazjum w Chybiu

 • PTTK
  PTTK

  Chodzimy w góry...

 • Edukacja regionalna
  Edukacja regionalna
 • Comenius
  Comenius

  Poznajemy inne kraje...

 • Sport
  Sport

  Ćwiczymy bo lubimy...

Czy warto być dorosłym?

Cześć wszystkim ! W tym tygodniu przeprowadziłam małą ankietę wśród naszych pierwszaków. Byłam bardzo ciekawa, czy mają zamiar już wkroczyć w świat dorosłych? Czy znudziło im się bycie dzieckiem? Zobaczcie ich odpowiedzi:

 

 Laura 1c-Nie warto być dorosłym, bo dorosły człowiek dziwnie by wyglądał, skacząc na dmuchanym zamku albo tuląc misia. Dużo mu wtedy nie wypada robić i ma się dużo problemów i obowiązków wiec lepiej być małym !

Ola 1b-Ehm, wybacz, ale tego ci nie powiem, bo nie mam pojęcia... zależy z jakiej strony patrzeć.

Karolina 1a-Nie, nie warto być dorosłym, ponieważ gdy się jest dorosłym, to ma się więcej obowiązków, trzeba się powstrzymać od niektórych zajęć.

Justyna 1c- Oczywiście, że nie ! Jeśli ktoś jest dorosły, musi za wszystko płacić, ma dużo obowiązków, a to nie jest fajne.

Tomek 1b-Według mnie nie, nie warto być dorosłym,,ponieważ nie będzie czasu na spotkania z przyjaciółmi!

Michalina 1a-  Nie, bo jak się jest dorosłym, to trzeba się samemu utrzymywać a ja bym nie potrafiła..

Klaudia 1c-Hmmm... Można założyć rodzinę, mieć własny dom, pracować. To nawet fajne.

 Czy spodziewaliście się takich odpowiedzi ? Ja, szczerze mówiąc nie… Dlaczego ? Od wielu moich znajomych parę lat temu słyszałam : „ Chcę mieć już 18 lat. Chcę szaleć na imprezach i robić wszystko, co mi się podoba „ Wtedy się zastanawiałam czy tak jest naprawdę? Czy naprawdę życie dorosłego ogranicza się tylko do udziału w zabawach? Mój tata uświadomił mi że nie. Zycie dorosłego polega na ciężkiej pracy, utrzymaniu rodziny i przestrzeganiu wielu zasad. I czy teraz sądzicie, że życie dorosłego jest takie kolorowe? Pomyślcie… Niektórzy z was( oczywiście nie obrażając) nie umieją przestrzegać prostych zasad szkolnych, a czy dalibyście sobie radę z zasadami, które musi  przestrzegać dorosły człowiek? Na przykład: nie wolno się spóźnić do pracy, bo z tym wiążą się  bardzo duże konsekwencje. Podsumowując :

 Cieszmy się z tego, co mamy. Cieszmy się, że jesteśmy dziećmi. Nie warto tak szybko wkraczać do tego dorosłego świata. Świata dorosłych, bo pamiętajcie - kiedyś przyjdzie na to odpowiednia pora.

 Natalia Sehnal

 

 

 

Szkoła w pilotażu programowania

 

mPotęga

niebieska-linia-logo

OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "NIEBIESKA LINIA"

801 120 002

TELEFON ZAUFANIA DS PRZEMOCY W RODZINIE

33 851 29 29

WIĘCEJ NA:

www.gops.chybie.samorzady.pl

moodle

© 2015 Gimnazjum w Chybiu