• Gimnazjum w Chybiu
  Gimnazjum w Chybiu

  Gimnazjum w Chybiu

 • PTTK
  PTTK

  Chodzimy w góry...

 • Edukacja regionalna
  Edukacja regionalna
 • Comenius
  Comenius

  Poznajemy inne kraje...

 • Sport
  Sport

  Ćwiczymy bo lubimy...

Jak spędzić wolny czas?

Witam wszystkich po długiej przerwie. Jak się macie ?  Niedawno skończyły się wakacje...niestety. Więc czas wrócić do rzeczywistości. Codzienne pobudki o szóstej rano teraz będzie to codzienność, liczne kartkówki, sprawdziany każdego dnia, ale słuchajcie –spokojnie, ten rok szybko zleci. No dobrze, więc ten rok szkolny chciałabym zacząć krótką notatką i pewnymi pomysłami na mile spędzoną sobotę. Każdy z nas w wakacje nie doceniał tego, że właśnie zaczął się weekend, ponieważ nasze całe dwa miesiące wolności były właśnie takim długim weekendem, ale teraz zaczęła się szkoła. Każdy z nas oczekuje piątku. Każdy ma inne plany. Kasia idzie do kina, Wojtek na mecz, ale czy naprawdę nasze piątki wyglądają w taki sposób ? Nie jest tak, że zamiast wyjść na świeże powietrze siedzimy cały dzień w domu oglądając telewizję ? Zazwyczaj tak właśnie jest. Marnujemy nasz cenny czas. Pomyślcie.. tyle rzeczy można zrobić przez cały dzień ! Nie macie pomysłu? Spokojnie, ja mam ich kilka a jeśli jesteście ciekawi czytajcie dalej.

 Co można robić ciekawego w sobotę ? 

    Możesz się troszeczkę pouczyć ( zrobić zadanie, poczytać lekturę) Najlepiej to zrobić na samym początku dnia, aby później mieć czas dla siebie.

    Masz jakieś zwierzęta ? Chomika, psa czy tez kota ? Pobaw się z nimi.

    Idź na spacer, pobiegaj. Możesz również spotkać się ze znajomymi.

    Poczytaj książkę( nie koniecznie lektura ) Bardzo polecam „Gwiazd naszych wina” , „Zostań jeśli kochasz”,  „Anioł Stróż”

    Ugotuj coś ! Spróbuj czegoś nowego.

    Jeśli naprawdę chcesz coś obejrzeć w TV, to zrób to, ale postaraj się wybierać takie filmy,  które  „są czegoś warte” ( np. „ Ośmioklasiści nie płaczą” „ Bezpieczna przystań”, „Błękitna laguna”)

    Możesz zobaczyć również swoje stare zdjęcia. Jest to świetny sposób na spędzanie czasu z rodziną.

To tyle. Mam nadzieję, że moja notatka podobała się Wam. Jest to moja bodajże czwarta notatka i nie wiem czy podobają się wam one. Jeśli tak możecie się ze mną skontaktować. Pozdrawiam

  Natalia Sehnal 2c                                                                                       

 

Szkoła w pilotażu programowania

 

mPotęga

niebieska-linia-logo

OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "NIEBIESKA LINIA"

801 120 002

TELEFON ZAUFANIA DS PRZEMOCY W RODZINIE

33 851 29 29

WIĘCEJ NA:

www.gops.chybie.samorzady.pl

moodle

© 2015 Gimnazjum w Chybiu